FIMBULVETR - MADE IN NORWAY

FIMBULVETR - MADE IN NORWAY

Den norske trugen Rangr, fra Fimbulvetr, ble kåret til vinner av ISPO BrandNew 2014, i kategorien Winter Hardware. I juryens begrunnelse sto det: – Vi har testet produktet i to dager… dette er en revolusjon!

ALL DIRECTION HINGE
Den «revolusjonerende» ideen er et patentert ledd, kalt All Direction Hinge. Dette integrerte leddet fordeler kraften jevnt og stille i alle retninger og gjør selv traverser og nedstigninger uproblematiske.

Trugene er laget av ekstremt sterkt, men lett elastomer som vi kjenner fra støtdempere og bilmotorer. Det karakteristiske hexagon-mønsteret gir maksimal bæreevne og feste til underlaget, og forhindrer at snø samler seg på toppen av trugen. Like under forfoten har man et stegjern i rustfritt stål som biter seg fast i underlaget. Dette jernet egner seg også bra til å sparke løs hardpakket snø.

RASJONELLE OG SOLIDE - PRODUSERT I NORGE
Vi har brukt trugene til å tråkke løype oppover, nedover og på skrått bortover i både tørr puddersnø og kram snø. I svært kram snø opplevde vi litt klabbing under stegjernet, men dette er lett å sparke av med trugetuppen. Trugene fremstår som svært solide, men er likevel utrolig lette. Bindingene er ukompliserte og sitter godt på foten. Fimbulvetr truger er rasjonelle, brutalt solide og svært lette. De består av svært få deler, sammenliknet med andre truger. Og delene kan enkelt skiftes ut ved hjelp av en umbrakonøkkel. At de er helt og fullstendig produsert i Norge trekker definitivt også opp.

NY TRUGEMODELL, NYE PRISER
år igjen stakk Fimbulvetr av med en av ISPOs gjeveste priser, denne gang for den nylanserte heavy duty-trugen Tankr:

ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT HARDWARE 17/18
A good example of making design a starting point for product sustainability. As shown in the material choice, a lifetime guarantee and the ability for repair.

ISPO AWARDS Jury Statement

 

SJEKK UT HELE FIMBULVETR UTVALGET 

 


Også i SISTE FRA MAGASINET

Nytt merke på Revir: Graveniid of Sápmi!
Nytt merke på Revir: Graveniid of Sápmi!

Vi har leeeenge jaktet etter den utlimate ullbuksa. Den typen som er tykk og tett nok til å holde deg skikkelig varm, men samtidig ikke klø. Her er den! Og den kommer med matchende ullgenser og buff i samme kvalitet, alt sammen fra lokalproduserte Graveniid of Sápmi.
Les mer
Pendleton Woolen Mills
Pendleton Woolen Mills

Det er noen år siden vi hadde Pendleton på Revir, og nå vi kan endelig kunngjøre at det er tilbake i butikken. Et litt beskjedent utvalg inntil videre, men neste år kommer det mer – også klær. Vi er opptatt av både ull, kvalitet og historie på Revir.
Les mer
«Kunsten å ferdes uten mål» – analog kortfilm av Andreas Nordberg
«Kunsten å ferdes uten mål» – analog kortfilm av Andreas Nordberg

Filmregissør, Andreas Nordberg, ønsket å lage en analog film som fanger en dypere forbindelse med naturen. Nærtur og turer uten «mål og mening» er helt i vår ånd, og dette prosjektet ønsket vi å støtte. Sammen med Harvest, Amundsen og Jerven har Revir fått gleden av å ta del i dette filmprosjektet.
Les mer